KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13342210
nr 1334 2210
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Akvarell, Kvinnor, Signerad. Motivet: 10x17 ca
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 29 juni 2020
kl 20:17:34
100 kr
300 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman